masaze

Proč vlastně využít masáže?

Žijeme v moderní době, která je známá pro svoji uspěchanost. Naše těla nerovnoměrně zatěžujeme svým povolání. Tato zátěž je složena z jednostranných pohybů, které postupně vedou k svalovým dysbalancím. Dysbalance je stav, kdy se poměr svalů a jejich síly výrazně změní. Postupně se naše kostra dostává do neanatomického postavení, které vede k zvýšenému riziku migrén, hornímu zkříženému syndromu, dolnímu zkříženému syndromu atd. Zkušený masér je schopen snížit ve svalu napětí a sval, který vyvolal bolest, již nevysílá signály do CNS. Sval se skrze masáž dostane do sníženého napětí a urychlí se jeho regenerace, takže bolest vymizí, dokud nedojde k opětovnému přetížení, a právě proto se doporučuje chodit na masáž každých 14 dnů. Při masáží dochází k uvolnění endorfinu a psychické, tak i fyzické relaxaci. Skrze masáž se můžete vyhnout i medikamentům, které postupně ztrácí účinnost na váš organismus a zbytečně zatěžuje svoje ledviny.  Pro většinu lidí je masáž neodmyslitelnou součásti jejich života a prevence je vždy příjemnější, než-li návštěva u doktora.

 

Proč navštívit právě nás?

Dobrý den, mé jméno je Bc. Nicolas Gajdošík. Zaštiťuji kvalitu vykonávaných masáží. Naši maséři mají maximálně 3-4 masáže za den, aby nedošlo ke snížení vysokého standartu, na který je u nás kladen vysoký důraz. Můžete se těšit na příjemné prostředí, kvalitní pomůcky, odborný personál, který se vždy rád postará o vaše přání. Sídlíme přímo v centru, takže doprava k nám je snadná a ušetří se dost času. Od hlavního nádraží je to pouze 5 minut chůzí.

Něco o mně

K masážím jsem se dostal od svých 14 letech, kdy jsem se poprvé setkal s masérem ve sportovním klubu a začal se zajímat o jeho techniky, které dokázali urychlit proces léčení nebo zvrátit zranění. V roce 2009 jsem nastoupil na střední zdravotnickou školu Merhautova na obor masér sportovní a rekondiční a úspěšně dokončil v roce 2013. Od této doby se věnuji masážím a snažím se každým dnem zdokonalovat i právě to mě dovedlo na aktuální magisterský obor aplikovaná kineziologie. Kineziologie není nic se zvířaty, ale jedná se o nový obor, který se studuje lidský pohyb. Kultura pohybu může často souviset s problémy v pohybovém aparátu. Specializuji na sportovní masáž a novinku v oblasti masáží IAFM. Celý můj profil dokončuji druhým oborem, který se zaměřuje na aplikovanou sportovní edukaci, takže při masáži si můžeme promluvit i o kompenzačním cvičení. Budu se na Vás těšit v masérně s pozdravem hezkého dne Nicolas.

 

Informace pro klienty

 

   • Po zaplacení dostanete klíček k šatnám, kde si můžete odložit přebytečné oblečení.
   • Zaplacením souhlasíte se seznámením kontraindikací masáže.
   • Na masáž si nemusíte brát žádné povlečení, ručníky ani přezůvky. Vše je zapůjčeno k masážní procedůře.
   • K masážím za pomocí čokolády, medu a zábalu je na požádání vydáno spodní prádlo na jedno použití.

KONTRAINDIKACE (ZDRAVOTNÍ STAVY, PŘI KTERÝCH SE MASÁŽ NEDOPORUČUJE):

 1. Po vydatném jídle
 2. Jakékoli onkologické problémy, choroby srdce, záněty svalů, osteoporóza
 3. Opilost, požití psychotropních látek
 4. Horečka, zhoubné nádory
 5. Kožní hnisavé a infekční onemocnění
 6. Křečové žíly, záněty žil a trombóza
 7. Zánět ledvin, žlučníku a břišní dutiny

Případné nejasnosti ohledně svého aktuálního fyzického stavu konzultujte se svým lékařem.

INDIKACE (ZDRAVOTNÍ STAVY, PŘI KTERÝCH SE MASÁŽ DOPORUČUJE):

 1. Upevnění tělesného i duševního zdraví
 2. Posílení organismu a zvýšení výkonnosti
 3. Vadné držení těla a vady na páteři, svalové bolesti zad, šíje či končetin
 4. Urychlení regenerace některých chorobných a poúrazových stavů
 5. Svaly namožené následkem zatížení a nemoci pohybového aparátu
 6. Slabé migrény a některé další typy bolestí hlavy
 7. Stres a zvýšené duševní napětí
 8. Chronické degenerativní onemocnění kloubů, šlach a povázek

Případné nejasnosti ohledně svého aktuálního fyzického stavu konzultujte se svým lékařem.

Nabídka masáží

Klasická masáž

Jedná se o jemnější hmaty, než ve sportovní masáži. Perfektní masáž na relaxaci a vyčištění myšlenek. Klasická masáž je rozšířená a najdete jí po celém světě, zejména díky své oblíbenosti. Doporučeno pro všechny, co si chtějí zpříjemnit den a odpočinout si.

Sportovní masáž

Z názvu vyplývá, že by mělo jít o masáž pouze pro sportovce, ale není tomu tak. Jedná se o techniky, které mají hlubší dopad na regeneraci a aktivaci svalstva. Techniky jsou svižnější a intenzivnější, takže doporučujeme pro všechny, kteří mají zájem o intenzivnější masáž.

<

Lávové kameny

Vyzkoušejte, jaké to je, mít se jako v bavlnce. Čeká Vás masáž pomocí lávových kamenů, které budou po celou dobu masáže i po ní příjemně hřát. Masér spolu s lávovými kameny dosáhne snadněji odbourání zatuhlých svalů a to díky teplu. Sval se po přijetí tepla lépe uvolní a zrelaxuje. Velkou část masáže budete mít na sobě až 10 kamenů! Doporučujeme vyzkoušet.

<

Čokoládová masáž

Pro všechny milovníky čokolád máme připravenou speciální masáž. Po rozehřátí se čokoláda nanese na tělo a pomocí masírovacích hmatů se rozprostře po celé ploše. Při procedůře bude čokoláda účinkovat na pokožku a uvolňovat krásné aroma. Čokoládový bob obsahuje vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, které naše tělo vyžaduje. Po dobu masáže bude vaše pokožka zbavována nečistot a díky tomu bude pokožka omlazena. Na konci masáže se budete cítit příjemně odpočatí a zbavíte se i stresu. Na stres pokaždé s čokoládou!

Baňkování

Pod pojmem baňkování si představte masáž, která je vykonávána za pomocí podtlakových nádob (baněk). V čem je odlišná oproti všem ostatním masážím? Tlak zde nepůsobí směrem do těla, ale přesně opačným směrem.
Ztuhlé svalstvo zde není masírováno tlakem stlačení, ale tlakem který způsobí odtažení povrchových svalů. Jak to celé funguje? Po přiložení baňky na připravenou pokožku dochází k vytvoření vakua v baňce. Díky silnému podtlaku se část pokožky vsaje do baňky a zbytek pokožky se pevně vypne. Tento stav vede k zvýšení pružnosti pokožky a zachování její elasticity (prevence před striemi). Pokožka, která je právě nasáta se vlivem podtlaku bohatě prokrví a tím se zvýší i její regenerace! Baňkování podporuje pozitivně vzhled pokožky.

Lymfatická masáž

Jedná se o speciální techniky hmatů, které docílí lepšího průtoku lymfy v lymfatickém systému. Při nedostatečném průtoku lymfy dochází k jejímu nahromadění v mezibuněčných prostorech, což vede k častým otokům, špatné pleti, tvorbě akné, tvorbě celulitidy a snížení imunity. Doporučeno pro všechny, kteří trpí pocitem těžkých nohou (často při práci ve stoji nebo v sedě bez většího pohybu), nebo jsou náchylnější na otoky.