Masáže (detail) - Masaryčka, Wellness pro Brno

Proč vlastně využít masáže?

Nepřehlížejte bolest, stres a únavu – bojujte proti těmto nešvarům tradiční metodou. Masáže zbaví tělo napětí, stresu, pomáhají k detoxikaci a odplavení škodlivých radikálů z těla, které zapříčiňují proces stárnutí! Nechte se hýčkat a navíc udělejte správnou věc pro svoje tělo. Masáže jsou prováděny kvalifikovaným masérem s dlouholetou praxí a odbornými zdravotnickými znalostmi, který Vám poskytne dokonalou péči o Vaše tělo. V případě zájmu Vám masér poradí s úpravou jídelníčku a cvičeními, které přispějí ke zlepšení Vašeho zdraví.

Informace pro klienty

 • Po zaplacení dostanete klíček k šatnám, kde si můžete odložit přebytečné oblečení.
 • Zaplacením souhlasíte se seznámením kontraindikací masáže.
 • Na masáž si nemusíte brát žádné povlečení, ručníky ani přezůvky. Vše je zapůjčeno k masážní procedůře.
 • K masážím za pomocí čokolády, medu a zábalu je na požádání vydáno spodní prádlo na jedno použití.

Kontraindikace (zdravotní stavy, pro něž nelze masáž provádět):

 1. Po vydatném jídle
 2. Jakékoli onkologické problémy, choroby srdce, záněty svalů, osteoporóza
 3. Opilost, požití psychotropních látek
 4. Horečka, zhoubné nádory
 5. Kožní hnisavé a infekční onemocnění
 6. Křečové žíly, záněty žil a trombóza
 7. Zánět ledvin, žlučníku a břišní dutiny

Případné nejasnosti ohledně svého aktuálního fyzického stavu konzultujte se svým lékařem.

Indikace (zdravotní stavy, při kterých se masáž doporučuje):

 1. Upevnění tělesného i duševního zdraví
 2. Posílení organismu a zvýšení výkonnosti
 3. Vadné držení těla a vady na páteři, svalové bolesti zad, šíje či končetin
 4. Urychlení regenerace některých chorobných a poúrazových stavů
 5. Svaly namožené následkem zatížení a nemoci pohybového aparátu
 6. Slabé migrény a některé další typy bolestí hlavy
 7. Stres a zvýšené duševní napětí
 8. Chronické degenerativní onemocnění kloubů, šlach a povázek

Případné nejasnosti ohledně svého aktuálního fyzického stavu konzultujte se svým lékařem.

Nabídka masáží

Klasická masáž

Jedná se o jemnější hmaty, než ve sportovní masáži. Perfektní masáž na relaxaci a vyčištění myšlenek. Klasická masáž je rozšířená a najdete jí po celém světě, zejména díky své oblíbenosti. Doporučeno pro všechny, co si chtějí zpříjemnit den a odpočinout si.

Sportovní masáž

Z názvu vyplývá, že by mělo jít o masáž pouze pro sportovce, ale není tomu tak. Jedná se o techniky, které mají hlubší dopad na regeneraci a aktivaci svalstva. Techniky jsou svižnější a intenzivnější, takže doporučujeme pro všechny, kteří mají zájem o intenzivnější masáž.

Lávové kameny

Vyzkoušejte, jaké to je, mít se jako v bavlnce. Čeká Vás masáž pomocí lávových kamenů, které budou po celou dobu masáže i po ní příjemně hřát. Masér spolu s lávovými kameny dosáhne snadněji odbourání zatuhlých svalů a to díky teplu. Sval se po přijetí tepla lépe uvolní a zrelaxuje. Velkou část masáže budete mít na sobě až 10 kamenů! Doporučujeme vyzkoušet.

Medová masáž

Můžete se těšit na proměnlivou masáž. Začátek masáže bude podobný klasické masáži, kdy ještě med bude krásně klouzat, ale postupem času se voda v medu začne odpařovat a techniky hmatů se změní. Med přilne pevněji k pokožce a všechny následující hmaty budou kombinací tlaků. Medová masáž tím pádem získá výhody jak klasické masáže, tak i baňkování. Díky vysoké přilnavosti medu se z pokožky vytáhnou škodliviny a absorbují se do medu. Nemůžeme však zapomenout na blahodárně léčebné vlastnosti medu, které dopomáhají čistění pleti. Používáme jen kvalitní včelí med, který bude před masáží příjemně rozehřátý.

Čokoládová masáž

Pro všechny milovníky čokolád máme připravenou speciální masáž. Po rozehřátí se čokoláda nanese na tělo a pomocí masírovacích hmatů se rozprostře po celé ploše. Při procedůře bude čokoláda účinkovat na pokožku a uvolňovat krásné aroma. Čokoládový bob obsahuje vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, které naše tělo vyžaduje. Po dobu masáže bude vaše pokožka zbavována nečistot a díky tomu bude pokožka omlazena. Na konci masáže se budete cítit příjemně odpočatí a zbavíte se i stresu. Na stres pokaždé s čokoládou!

Baňkování

Pod pojmem baňkování si představte masáž, která je vykonávána za pomocí podtlakových nádob (baněk). V čem je odlišná oproti všem ostatním masážím? Tlak zde nepůsobí směrem do těla, ale přesně opačným směrem.
Ztuhlé svalstvo zde není masírováno tlakem stlačení, ale tlakem který způsobí odtažení povrchových svalů. Jak to celé funguje? Po přiložení baňky na připravenou pokožku dochází k vytvoření vakua v baňce. Díky silnému podtlaku se část pokožky vsaje do baňky a zbytek pokožky se pevně vypne. Tento stav vede k zvýšení pružnosti pokožky a zachování její elasticity (prevence před striemi). Pokožka, která je právě nasáta se vlivem podtlaku bohatě prokrví a tím se zvýší i její regenerace! Baňkování podporuje pozitivně vzhled pokožky.

Bahenní masáž

Přijemná masáž pro všechny, kteří chtějí zlepšit vzhled své pokožky, ale zároven si příjemně odpočinout pod rukama maséra. Čeká vás uvodní peeling, který připraví kuži na aplikaci bahna z černého moře. Následuje příjemná bahenní masáž, která ozitivně kombinuje účinky masáže a léčebné účinky bahnna z černého moře.

Bahenní zábal

Můžete se těšit na velice příjemnou proceduru, která zlepší zdravotní stav Vaší pokožky. Procedura se skládá z úvodní jemné masáže, peelingu a bahenního zábalu, který učinkuje na akné, lupénku, ekzémy, celulitidu a další kožní onemocnění. Bahno lze rovněž aplikovat na přímo na pokožku hlavy (při lupénce), kde působí jako revitalizé. Na konci procedury je tělo zbaveno nečistot, které bahno absorbuje.

Teplé bahenní zábaly z bahna z Mrtvého moře mají výrazný analgetický a zklidňující efekt při bolestech kloubů a pohybového aparátu. Bahno doporučujeme pro zmírnění bolestí, při revmatismu, artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Účinek zvyšuje zahřátí bahna. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálu a dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Lymfatická masáž

Jedná se o speciální techniky hmatů, které docílí lepšího průtoku lymfy v lymfatickém systému. Při nedostatečném průtoku lymfy dochází k jejímu nahromadění v mezibuněčných prostorech, což vede k častým otokům, špatné pleti, tvorbě akné, tvorbě celulitidy a snížení imunity. Doporučeno pro všechny, kteří trpí pocitem těžkých nohou (často při práci ve stoji nebo v sedě bez většího pohybu), nebo jsou náchylnější na otoky.